İptal & İade

SATICI : FAS İNŞAAT SAN. TİC. LTD. ŞTİ. (Adres: Atalar Mah.1345 sok. No 5A Zemin Kat DENİZLİ)

ALICI : orensahilapartlari.com internet sitesi üzerinden alışveris yapan şahıs veya kurum. 

1.1- ALICI, sözleşme konusu ürünün, hizmetin nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

1.2- Sözleşme konusu hizmet, ALICI'dan başka bir kişi tarafından kullanılması durumunda, sözkonusu kişinin ifayı kabul etmemesinden SATICI sorumlu değildir.

1.3- Herhangi bir nedenle ürün bedeli veya talep edilen kapora bedeli rezervasyon talebini takip eden 1 is gunu icerisinde ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmetin ifa yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

1.4- Hizmetin ifasından sonra ALICI' ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun hizmet bedelini SATICI' ya ödememesi halinde, ALICI doğan zararlardan sorumludur.

1.5- İşbu sözleşme, ALICI tarafından elektronik ortamda "sozlesme sartlarini kabul ediyorum" ibaresini isaretlemesi ile veya ALICI tarafina email ile bu sozlesmenin kopyasinin gonderilmesini takiben kabul ediyorum ibaresi ile cevaplamasindan sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 2 - İPTAL - VAZGEÇME - DEĞİŞİKLİKLER:

2.1- ALICI' nın hizmetin başlangıcını kaçırdığını ve ifayı sonradan kabul edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, SATICI, ALICI adına yapılmış tüm rezervasyonları 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde ALICI'ya herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

2.2- SATICI, gerekli gördüğü durumda ilan ettiği veya kayıt aldığı hizmetleri başlangıcından 15 gün önceye kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Istisnai durumlarda SATICI tarafindan yapilan bu değişiklik ve iptalleri ALICI kabul etmediği taktirde rezervasyonunu iptal edip, kapora dahil ödediği ücretin tamamını 10 gün içinde iade alma hakkına sahiptir.

2.3- Kapora olarak alinmis depozitolar hizmetin baslangicina 15 gun oncesine kadar apart basi 50 TL kesintiye ugramak sarti ile iade edilir. Hizmet baslangicina 15 gunden az bir sure kaldigi taktirde, o tarihe kadar yapilmis hic bir odeme iade edilmez.

2.4- Yapılan iptallerde hizmetin baslangicina 15 veya daha az sure kaldigi hallerde yapilmis olan hic bir odeme geri talep edilemez.

2.5- ALICI tarafından yapılan tarih veya tatil süresi değişiklikleri iptal hükmündedir. 

MADDE 3 - GENEL HÜKÜMLER :

3.1- SATICI ile ALICI arasında kayıt esnasında akit olunan işbu sözleşme hükümleri ALICI tarafından okunmuş ve kendisi ile birlikte aynı hizmeti alan diğer şahısların adına da aynı şartlar altında kayıtlarının yapılmasını talep ve kabul ederek onaylanmıştır.

3.2- ALICI misafir konaklamış olduğu odayı tüm eşya ve ekipmanları teslim etmeden otelden ayrılması durumunda işbu sözleşmeye aykırı olarak 7000$ (yedibin dolar) tazminat ödemeyi kabul ve beyan eder.

3.3- ALICI misafir konaklamış olduğu dairede çevreye ve kullanılan eşyalara karşı etik kurallar çerçevesinde davranmalıdır. Aksi durumda tesis yetkililerince alınan tutanak kapsamında SATICI; sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih ederek ilgili misaifirin konaklama işlemlerine herhangi bir para iadesi yapmaksızın son verir. 

3.4- ALICI' nın, satın almış olduğu hizmetin ayıplı olduğundan bahisle, ifayı kabul etmemesi halinde, durumu SATICI'ya ve konaklama tesisine yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde ALICI ifayı kabul etmemiş sayılmaz ve hizmeti kullanmış addolunur. ALICI' nın şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak yetkiliye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin özen borcudur.

3.5- ALICI misafir; Ören Sahil Rezidans için yapmış olduğu rezervasyon kapsamında sözkonusu konaklama tarihleri içerisinde www.orensahilapartlari.com üzerinden online olarak, müşteri hizmetleri hattını arayarak ya da tur şirketleri üzerinden yapılan rezervasyonlarda belirtmiş olduğu kişi ve kişilerin dışında hiç kimseyi konaklamak üzere tesise alamaz, ağırlayamaz. Ören Sahil Rezidans; misafir için tahsis edilen odayı görevli huzurunda teslim etmesini talep eder. Misafir; bu maddenin ihlali halinde 5000 Amerikan doları tazminat ödemeyi kabul ve beyan eder.

3.6- İşbu sözleşmeden doğan ihtilaflarda Denizli Mahkemeleri yetkili olup mahkeme süreçlerine ait tüm masrafları ALICI öder.